oświetlenie ścienne i podłogowe

Czy warto instalować oświetlenie podłogowe?

Czy warto instalować oświetlenie podłogowe?

Podłoga może posłużyć jako łatwa i eksperymentalna powierzchnia do zainstalowania oświetlenia. Szczególnie, że stanowi miejsce, które nie jest takie oczywiste i potrafi zrobić wrażenie na odwiedzających nasz dom osobach. Czy ciekawy i oryginalny efekt jest wart kosztów spożytkowanych na jego instalację?

Umiejętnie zaprojektowany system oświetleniowy

Oświetlenie podłogowe, które oparte jest na technologii LED i zaprojektowane z pomysłem z pewnością będzie kreowało wnętrze. Poza tym świetnie spisuje się w warunkach przestrzeni publicznej, na zewnątrz. Często przy dokładnym określeniu rozmieszczenia diod można kontrolować natężenie i kolor światła w taki sposób, że pozwoli np. na uwypuklenie ścian, materiału, który je pokrywa. Oświetlenie podłogowe daje ciekawy efekt w duecie z drewnem czy starymi boazeriami.

Dokładnie potrafi doświetlić także takie elementy, jak zegar, drzwi czy włączniki. W przestrzeniach publicznych coraz częściej stosuje się oświetlenie podłogowe, aby wyznaczyć drogę do toalet, kuchni i wielu innych miejsc. Pełnią też formę ostrzeżenia, gdy rozpoczynają się schody lub wysokie progi. Producenci do zakupu załączają specjalne kontrolery, które pozwalają na bezprzewodową obsługę lamp podłogowych.

Zarządzaj z łatwością oświetleniem podłogowym

Kontrola bezprzewodowa sprawia, że obsługa świateł umiejscowionych w podłodze jest niezwykle komfortowa. Oświetlenie podłogowe może być sterowane nie tylko pilotem, ale także za pomocą aplikacji w smartfonie lub laptopie. Oprogramowanie tego typu pozwala na kontrolę wytrzymałości żarówek LED. W ten sposób można przewidzieć każdorazową ich wymianę. Producenci nie polecają tradycyjnych żarówek ze względu na większy pobór energii elektrycznej i krótką trwałość.

Oprawy podłogowe LED nie nagrzewają się, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do wzniecenia pożaru. Pozwala to na instalację coraz to mniejszych opraw podłogowych, co oznacza mniej kucia gniazd, ingerencji w panele czy deski podłogowe. To ważne w przypadku starych i ozdobnych ornamentów. Radość z ekskluzywnego oświetlenia nie będzie popsuta przez naruszenie dotychczasowej konstrukcji.

Na problemy taśmy LED

W obawie przed nadmierną ingerencją w strukturę podłogi polecane są również taśmy LED. Zwane też paskami lub listwami mogą być umiejscowione w jednym lub wielu szeregach. Można je bezproblemowo zamontować samodzielnie, wystarczy zastosowanie taśmy dwustronnie klejącej. Istnieje możliwość wyboru wielu wariantów kolorystycznych oraz gęstości rozmieszczenia efektów świetlnych.

Taśmy LED można przycinać w dowolnym miejscu, indywidualnie dla swoich potrzeb. Wystarczy użyć nożyczki lub w przypadku bardziej wytrzymałych produktów – ostrego noża. Zamontowane oświetlenie podłogowe wypada odpowiednio zabezpieczyć. Stąd też na rynku obecne są profile aluminiowe, które odznaczają się wysoką odpornością. Umożliwiają oddawanie ciepła emitowane przez taśmy bądź też żarówki LED. Oświetlenie podłogowe to dość kosztowne, ale warte zachodu rozwiązanie, które zrobi wrażenie na niemal każdym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *