oświetlenie ścienne i podłogowe

Nadaj odpowiednią oprawę świetlną swoim pomieszczeniom za sprawą oświetlenia ściennego

Nadaj odpowiednią oprawę świetlną swoim pomieszczeniom za sprawą oświetlenia ściennego

Praktyczne i estetyczne, taka jest rola oświetlenia każdego pomieszczenia. Ich uniwersalny charakter sprawia, że najczęściej z niego korzystamy. Popularność wpływa na to, że stosujemy je w kuchni, w salonie oraz łazience. Często wykorzystywane w duecie jest z oświetleniem głównym. W jaki sposób odpowiednio oświetlić swoje pomieszczenia? Mnogość kształtów i kolorów może sprawić, że poczujemy się nieco zagubieni w tym temacie.

Plafony czy kinkiety?

Tego rodzaju lampy posłużą jako oświetlenie ścienne. Umożliwi nam podświetlenie określonego fragmentu pomieszczenia, przykładowo kanapy lub obrazu. Podstawowa różnica dotycząca plafonów i kinkietów polega na ich wysunięciu od ściany. Te pierwsze ściśle do niej przylegają, a drugie odstają na pewną odległość. Występują naprawdę w różnych formach, dzięki czemu z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealne dla naszego pomieszczenia.

Oświetlenie ścienne jest ważne także w przypadku łazienek. To specyficzny rodzaj pomieszczenia pod względem światła. Poziom wilgotności jest tutaj znacznie wyższy niż w pozostałych pokojach. Należy z tego powodu zadbać o to, aby oświetlenie ścienne nie utraciło swojej należytej funkcjonalności. Przy zakupie lampy należy zwrócić uwagę na jej materiał. Wybieraj takie, które nie ulegają korozji17 na skutek wilgoci.

Sprytnie wykorzystaj ściany

Lampy wykorzystywane jako oświetlenie ścienne jest dostępne w wielu stylach i kształtach. Bez problemu można je dopasować do każdej aranżacji. Reflektory ścienne, kinkiety świecące w górę, do każdej z nich dopasujemy żarówkę o dowolnej mocy. Jeśli liczysz na niższe rachunki za prąd, to pomyśl o zakupie LEDów. Są droższe niż zwykłe żarówki, ale za to bardziej oszczędne, wieloletnie, a także zyska na tym nasza planeta.

Niewielkie oświetlenie ścienne potrafi stać się także świetnym elementem ozdobnym. Jeśli skomponujemy je z kilku modeli, to mogą nawet przejąć rolę światła głównego. Polecane są również lampy z ruchomymi głowicami. Pozwala to na swobodne ustawienie światła, tak aby w danej chwili odpowiednio oświetlały nam dany punkt, obiekt. W ofertach producentów można znaleźć celowo postarzane, w stylu retro lampy, które będą pasowały do klasycznych aranżacji. Przyjemna atmosfera jest gwarantowana.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *