oświetlenie ścienne i podłogowe

Oryginalne oświetlenie ścienne dla twojego ogrodu

Oryginalne oświetlenie ścienne dla twojego ogrodu

Za pomocą pięknych lamp możesz rozświetlić swój ogród. Producenci prześcigają się w wielu propozycjach. Począwszy od klasyczny, po te najbardziej eleganckie, które wpasują się rewelacyjnie zarówno do zielonego ogrodu, jak i nowoczesnego patio. Doskonałe oświetlenie ogrodowej ścieżki, a tym samym piękna ozdoba, to wszystko może zapewnić ci reflektor, kinkiet i wiele innych lamp pełniących funkcję oświetlenia ściennego.

Nowoczesne wykańczanie

Oświetlenie do ogrodu klasyczne, jak i to nowoczesne pozwoli na więcej podejmowanych w tym miejscu aktywności. Oświetlenie ścienne zapewnia możliwość korzystania po zmroku z otoczenia domu. Zwłaszcza w porze letniej może okazać się niezwykle przydatne, gdyż wtedy znacznie częściej decydujemy się na organizację przyjęć na świeżym powietrzu. Jest to wygodniejsze, a przede wszystkim stanowi miłą formę spędzenia czasu ze znajomymi, rodziną na łonie natury.

Ogród jest równie ważny, jak aranżacja wnętrza domu. Oświetlenie ścienne i inne lampy znajdujące się wśród zieleni są istotne podobnie jak rośliny. Rozświetlone żarówki są w stanie stworzyć zaczarowany klimat wieczorową porą. Dodanie swoistej magii w tym miejscu pozwoli nam uprzyjemnić atmosferę, z której będziemy mogli czerpać do woli.

Lampy solarne w ogrodzie

Coraz częściej wykorzystywane są do oświetlenia ogrodu lampy solarne. Ich główną zaletą jest energooszczędność, z racji tego, że zasilane są energią słoneczną za pośrednictwem ogniw krzemowych. Nie ma potrzeby montażu kabli oraz podłączania do nich zasilania. Nie będą poniesione żadne dodatkowe koszty za oświetlenie posesji domu. W ciągu dnia urządzenie ładuje się, a promieniowanie oddawane jest w postaci prądu elektrycznego. Fotoogniwa są wytrzymałe, potrafią wytrzymać do dwudziestu lat.

Lampy solarne są przyjazne dla środowiska, często też posiadają czujnik zmierzchu, co pozwala im się włączać dopiero po zapadnięciu zmroku. W ofertach możliwe są do zakupienia w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli lampa solarne zostanie umiejscowiona w dobrze nasłonecznionym miejscu, to po naładowaniu może funkcjonować nieprzerwanie nawet osiem godzin.

Latarenki, klinkiety i reflektory do małych ogrodów

Wymienione oświetlenie może okazać się znakomitym wyborem do mniejszych powierzchniowo ogrodów. Nadadzą się do przyozdobienia tarasu, gdzie organizowane jest przyjęcie lub grill. Poza tym to bardzo romantyczna alternatywa w przypadku spędzania wieczorów na świeżym powietrzu tylko we dwoje. Latarenki są dostępne w wersjach metalowych lub drewnianych, świetnie prezentują się jako oświetlenie ścienne. Stworzone z naturalnego drewna należy umieścić, tak aby były pod przykrytym miejscem. Podczas deszczowej pogody mogą zamoknąć, a tym samym ulec szybszemu zniszczeniu.

Inaczej jest w przypadku latarenek metalowych, ze stali nierdzewnej, które dają gwarancję większej odporności na trudne warunki pogodowe. Z kolei reflektory pozwalają na skupienie światła w jednym punkcie, na jeden obiekt. Można regulować położenie padającej wiązki, dzięki ruchomym statywom. Kinkiety mogą przypominać nawet w niektórych przypadkach latarnie uliczne. Posiadają czujnik ruchu, który pozwoli na oszczędność i ochronę przed osobami, które nie powinny znajdować się na naszej posesji.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *