oświetlenie ścienne i podłogowe

Oświetlenie podłogowe pięknie oświetli nowoczesny salon

Oświetlenie podłogowe pięknie oświetli nowoczesny salon

Nowoczesny salon wymaga ciekawego oświetlenia, tak aby podkreślić jego walory dekoracyjne, jak i praktyczne. Za pomocą oświetlenia podłogowego istnieje możliwość podkreślenia zalet, ukrycia wad oraz zmiany proporcji w głównym pomieszczeniu naszego domu. Rola światła w salonie jest niezwykle ważna. Nie można o niej zapomnieć, musi być dokładnie przemyślane.

Czasy klasycznego żyrandola już minęły

Nowoczesne wnętrze nie mogą być oświetlone zawieszonym na środku sufitu zwisającym żyrandolem. Salon przez to wydawał się płaski, a światło było rozproszone. Oświetlenie podłogowe w postaci świetlówek, kinkietów, taśm LED to przyszłościowe rozwiązanie. Pozwala na wydobycie strefy komfortu, relaksu, a także jedzenia czy podkreślenia umiejscowionych na ścianie obrazów, dekoracji. Ciemne zakamarki zostaną rozświetlone, a proporcje wnętrza będą powiększone. Najważniejszy jest jednak niepowtarzalny klimat, nastrój.

Oświetlenie podłogowe jest nowoczesną formą wydobycia światła dla designerskich salonów. Kierowany snop ku górze optycznie podnosi wysokość pomieszczenia. W przypadku, gdy oświetlimy ścianę, to także ulega wydłużeniu i będziemy mieli wrażenie efektu jej odsunięcia. Warto zaplanować oświetlenie podłogowe jeszcze na etapie projektu powstającego salonu. Później możemy mieć kłopot z wierceniem się w starą podłogę oraz obawy związane z trwałością paneli lub kabli, które biegną w podłodze. Będzie trzeba zastanowić się, czy montaż nowoczesnego oświetlenia podłogowego jest tego warte.

Jakie światło jest potrzebne w salonie?

Salon, to najczęściej miejsce spotkań, strefa odpoczynku, dlatego potrzebuje miękkiego światła. Przy nim można czytać, oglądać telewizję oraz spędzać czas z rodziną i ze znajomymi bez obawy o uszkodzenie wzroku. Oświetlenie podłogowe dodatkowo jest regulowane. Za pomocą specjalnego kontrolera możemy ustawić natężenie wytwarzanego światła przez żarówki LED czy też sterować kątem nachylenia.

Budowanie nastroju, ozdabianie wnętrza i sama w sobie funkcja oświetleniowa to główne wyznaczniki zastosowania oświetlenia w podłodze. W połączeniu z nim często sprawdza się ściana z cegły. Zamontowanie takiego designu i oświetlenie podłogowe to duet, który podkreśli fakturę takiego miejsca. To także możliwość wypełnienia pustego kąta, rozświetlenia miejsca przy sofie. Żarówki w podłodze stosuje się także, aby oznaczyć miejsca stanowiące pewnego rodzaju niebezpieczeństwo, jak np. wysoki próg.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *