oświetlenie ścienne i podłogowe

Oświetlenie podłogowe pozwoli na podkreślenie określonych obszarów

Oświetlenie podłogowe pozwoli na podkreślenie określonych obszarów

Jeśli chcesz podzielić optycznie pomieszczenia lub podkreślić jego dany obszar, to należy zakupić oświetlenie podłogowe. Montaż i funkcjonowanie tych akcentów świetlnych zawiera się bezpośrednio w podłodze. Zamieszczone w jednej płaszczyźnie emitują światło w górę. To designerskie i czasami bardzo pomysłowe rozwiązanie, które odmieni klimat w każdym pomieszczeniu.

Pokieruj światłem tak jak tylko chcesz

Oświetlenie podłogowe może być określone indywidualnie wobec naszych potrzeb. Strumień światła może być wąski, szeroki, asymetryczny lub symetryczny. Dostępne są różne wielkości, kształty, a także wzory i wybarwienia. W przeważającej części oświetlenie podłogowe jest metalowe, gdyż to tworzywo pozwoli im na dostateczną trwałość. Wzmocnieniem długotrwałego działania są też stosowane żarówki LED. Są bardziej wydajne i energooszczędne, nadadzą się wprost idealnie do schodów.

Obecne zastosowanie tego rodzaju lamp pozwala na stworzenie naprawdę spektakularne aranżacje, które podkreślą klasę danego miejsca. Umiejscowione w podłożu to szansa na uzyskanie światła białego zimnego, ciepłego, czerwonego lub zielonego i niebieskiego. Montaż odbywa się w puszkach elektroinstalacyjnych za pomocą wykorzystania taśmy samoprzylepnej lub za pomocą specjalnego kleju, który jest dołączony do produktu.

Do wnętrz i na zewnątrz

Obecnie oświetlenie podłogowe jest coraz bardziej preferowane do wnętrz. W przeszłości najczęściej było stosowane na zewnątrz. To ze względu na zbyt małe dotychczas miejsca na oprawy. Oświetlenie podłogowe poprawiało widoczność schodów, akcentowało dla lepszej orientacji alejki ogrodowe i inne obszary umiejscowione przed domem.

Jeśli chcemy zamontować lampy podłogowe w łazience, to należy zwrócić szczególną uwagę na wymaganą przez producenta klasę bezpieczeństwa. Są to IP44, IP65 i IP67. Oświetlenie podłogowe musi być wystarczająco wpuszczone i zabezpieczone przed naciskiem, tak aby przechodząca osoba lub przejeżdżający pojazd nie uszkodził oprawy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *