oświetlenie ścienne i podłogowe

Oświetlenie ścienne do przestrzeni biurowych

Oświetlenie ścienne do przestrzeni biurowych

Jeśli nasze biuro będzie nowocześnie, dobrze i jasno oświetlone, to możemy mieć gwarancję, że w niedługim czasie lepiej będzie nam się w nim pracowało, a my sami staniemy się w ten sposób wydajniejsi. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy oświetlenie ścienne, sztuczne będzie przez dłuższy czas zastępowało nam światło dzienne.

Ergonomia dobrze funkcjonującego biura

Prawidłowe oświetlenie biura pozwoli na nam uzyskanie satysfakcjonującego poziomu ergonomii. Warto zaprojektować rozmieszczenie lamp zanim przystąpimy do tworzenia własnego gabinetu. Jeśli chodzi o oświetlenie biurowe, to oświetlenie ścienne może okazać się niewystarczające. Z pewnością potrzebne jest oświetlenie punktowe, które pozwoli na rozjaśnienie miejsc, w których można pisać, jeść, czytać.

Poza tym oświetlenie ścienne jest doskonałym sposobem na wyeksponowanie danego punktu w gabinecie lub towaru w sklepie. To pewność, że ktoś spojrzy w tym kierunku. Oprawy naścienne są bardzo wyrafinowane, występują w postaci kinkietów. Należy pamiętać, że światło nie powinno padać z jednego punktu, ponieważ zaszkodzi naszym oczom. Trzeba doprowadzić do odpowiedniego rozproszenia oświetlenia, tak aby nie raziło nas.

Jaka barwa światła do pracy w biurze?

Jak obliczono, barwa słońca to ~5600K, czyli poświata całkowicie biała. Stąd dąży się do tego, aby w pracy światło było jak najbardziej zbliżone tego poziomu. Im bardziej białe, tym praca będzie wydajniejsza, a pracownicy pobudzeni, zwarci i gotowi do podjęcia wyzwań. Jednak całkowicie biała barwa światła nie pasuje do wszystkich pomieszczeń. Pasuje tylko do zimnych kolorów, np. szarych lub białych ścian biura.

Z kolei jeśli dany lokal pomalowany jest w ciepłe kolory, to taka jasność oświetlenia będzie się „gryzła” z pozostałymi elementami. Wybierając oświetlenie ścienne polecane jest wykorzystywanie żarówek LED. To doskonały wybór ze względu na ekonomiczność tego rozwiązania. Poza tym wpływa to na stan otaczającego nas środowiska. Oświetlenie LED może funkcjonować bez konieczności zmiany nawet przez dekadę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *